Reds duan yllin e ri të Ajax

15

Skuadra holandeze shpreson se garidani do të refuzojë të gjitha ofertat e Reds, dhe skuadrave të tjera angleze, duke vazhduar zhvillimin në Amsterdam.

Liverpool është i interesuar për të transferuar gardianin e ri të Ajax, Jord Ruijgork, ndërsa synon të përforcojë akademinë.

Reds e kanë përcjellë me fokus zhvillimin e talentit të ri holandez, që së shpejti mund të nënshkruajë kontratë profesionale.

Ajax është duke synuar që lojtari do të refuzojë të gjitha ofertat nga skuadra angleze, që është një ndër disa të tilla nga Premierliga që ka shprehur interesim për të.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.