Rivalët londinez në garë për yllin e Monaco

72

Tottenham i është bashkuar rivalëve të qytetit Arsenal në garë për të riun e Monaco, Kylian Mbappe, raporton Daily Mirror.

Sulmuesi 18 vjeçar ka kaluar një formë senzacionale gjatë këtij sezoni, dhe shënoi hat-trick në fitoren 5-0 ndaj Metz. Mbappe, i cili shpesherë krahasohet me legjendën e Arsenal, Thierry Henry, ka kontratë me Monaco-n deri në vitin 2019, njofton Transferimet.com

7 gola dhe 6 asistime në 17 paraqitje në ligë për një 18 vjeçar është arritje shumë shumë e lartë, andaj sa herë përmendet Mbappe, kujtohet Thierry Henry./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.