Sao Paulo kërkon mesfushorin e Juventus

73

Sao Paulo FC janë të interesuar në transferimin e mesfushorit të Juventus, Hernanes dhe sipas ilbianconero.com, klubi brazilian e kanë një shans për të transferuar atë.

Afati kalimtar në Brazil mbyllet më 4 prill dhe Sao Paulo ka ende tre muaj kohë për të negociuar me gjigantët italian për mundësinë e blerjes së tij, transmeton Transferimet.com

Hernanes kishte filluar karrierën në Sao Paulo dhe është i hapur për një rikthim në Brazil para përfundimit të sezonit në Itali./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.