Tuesday, October 17, 2017

‘Tërmet’ te Milani ! Skuadra kuqezi pranon ta shesë yllin e...

Andre Silva mund të zëvendësojë, Alexis Sanchez në Arsenal kanë raportuar mediat botërore, përcjell orainfo. Arsenali mund të përfitojë nga shqetësimet e parave të Milanit...

“Çmenduria” e komentatorëve italianë në derbin Inter – Milan (VIDEO)

Derby della Madonnina është një nga takimet e shumë pritura në botën e futbollit. Kjo pasi Interi dhe Milani gjithmonë dhurojnë spektakël në fushë, por...

Balotelli vjen me një deklaratë interesante pas takimit Inter – Milan

Mario Balotelli ka folur pas takimit Inter – Milan, ku tha se Rossonerët duhet të zgjohet nga gjumi dhe duhet ta blejnë sulmuesin e...

ZYRTARE: Roma merr lajmin e keq para përballjes me Chelsean në...

Roma do të ketë një mungesë shumë të rëndësishme në dy ndeshjet e fundit të Champions Leagues. Kryeqytetasit në ndeshjen ndaj Chelseas do të jenë...

Inter dhe Napoli duan yllin e Atleticos

Dy skuadrat italiane Inter dhe Napoli janë duke u anësuar për mesfushorin e Atletico Madridit, Nicola Gaitan Mungesa e minutave në Atletico Madrid, kanë bërë...

Zëvendësues i Buffonit? -Ja si përgjigjet Strakosha

Portieri i Kombëtares shqiptare, Thomas Strakosha ka qenë temë diskutimi këto ditë në mediat italiane pas penaltisë që i mbrojti Paulo Dybalas në fund...

Ja kush janë ‘fukarenjtë’ e Serie A

Shumë shpesh flitet ose bëhen kalisifikime të ndryshme për lojtarët më të paguar në futboll. Këtë herë, “Gazzetta dello Sport” ka vendosur të bëjë...

Calhanoglu: U shokova! Ja çfarë më ndodhi pas derbit me Interin

Mesfushori i Milanit Hakan Calhanoglu ka thënë se ndihet shumë i mërzitur jo vetëm prej humbjes së kuqezinjve në derbin ndaj Interit por edhe...

Lajm katastrofal për Interin pas fitores

Jo vetëm lajme të mira për tifozët e Interit, pas fitores në Derbin e Madoninës, të nënshkruar nga Mauro Icardi me një tregolësh fantastik. Të shqetësuara për...

Interi fiton në derbi, reagon Balotelli

“Derby della Madonnina” i takoi Interit e cila në minutat e fundit të lojës mposhti Milanin me rezultatin 3-2. Pa dyshim që Mauro Icardi ishte...

Lajmet e Fundit