‘Shokon’ Milan, transferon një lojtar të dështuar!

54

Jack Wilshere  më shumë gjasa nuk do të  jetë më futbollist i Arsenalit. Në verë ai preferoi të qëndrojë në Arsenal, duke u paraqitur vetëm në pesë ndeshje, transmeton orainfo.

Sipas thashethemeve nga Anglia, ai do të jetë gati për të thënë lamtumirë Wengeri tashmë gjatë merkato në janar.

Wilshere ka një kontratë që skadon në vitin 2018, do të jetë i gatshëm për të ndryshuar ekipin kështu edhe klubet italiane,Milanin dhe Sampdorias kanë treguar interesimin e tyre në muajt e fundit.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.