Skuadrat që kanë kaluar tutje në Ligën e Evropës

19

Më poshtë keni gjitha skuadrat që kanë kaluar nga grupet e tyre:

Grupi A.

Fenerbahce dhe Manchester United kalojnë, Feyenoord e Zorya eliminohen.

Grupi B.

APOEL dhe Olympiakos kalojnë, Young Boys Bern dhe Astana eliminohen.

Grupi C.

St Etienne dhe Anderlecht kalojnë, Mainz 05 dhe Gabala eliminohen.

Grupi D.

Zenit St Petersburg dhe AZ Alkmar kalojnë, Macabi Tel Aviv dhe Dundlak eliminohen.

Grupi E.

Roma dhe Astra kalojnë, Plzen dhe Austrija Vjena eliminohen.

Grupi F.

Atletico Bilbao dhe Genk kalojnë, Rapid Vienna dhe Sassuolo eliminohen.

Grupi G.

Ajax dhe Celta Vigo kalojnë, Standard dhe Panathinaikos eliminohen.

Grupi H.

Shakhtar Donetzk dhe Gent kalojnë, Konyaspor dhe Braga eliminohen.

Grupi I.

Schalke dhe Krasnodar kalojnë, RB Salzburg dhe Nice eliminohen.

Grupi J.

Fiorentina dhe PAOK kalojnë, Qarabag dhe Liberec eliminohen.

Grupi K.

Sparta Pragë dhe Hapoel Beer Sheva kalojnë, Southampton dhe Inter eliminohen.

Grupi L.

Osmanlispor dhe Villareal kalojnë, Zurich dhe Steaua eliminohen.

Ligës së Evropës iu janë shtuar edhe tetë skuadra nga Liga e Kampionëve të cilat janë:

Ludogorets, Besiktas, Borussia Moenchegladbach, Rostov, Tottenham Hotspurs, Legia, Coppenhagen, Lyon./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.