Stadiumi legjendar Maracana në gjendje të mjerueshme

57

Një prej stadiumeve me historinë më të madhe në futboll, është lënë anash nga autoritetet braziliane.

Ishte rikonstruktuar në vitin 2014 për të pritur Kampionatin Botëror, por sot Maracana është harruar dhe nga dita në ditë stadiumi është duke u shkatërruar.

Në këtë stadium ishte mbajtur edhe finalja e Botërorit të vitit 2014, mes Gjermanisë dhe Argjentinës të cilën e kishin fituar ‘Pancerët’ 1:0 me një gol të Mario Gotzes, ndërsa vitin e shkuar ka qenë mirëpritës i Lojërave Olimpike verore.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.