Tifozët e Barcelonës do të protestojnë, kjo është arsyeja

91

Tifozët e Barcelonës kanë paralajmëruar së në ndeshjen e radhës që katalanasit luajnë këtë të shtunë kundër Atletikos së Bilbaos do të protestojnë kundër sektorit të arbitrave në Spanjës.

Pas skandalit që bën referët kundër Barcelonës që nuk ia pranuan golin e rregullt, tizozët katalanas janë shumë të revoltuar dhe duan që Federata e Futbollit Spanjoll të marrin sa më shpejt masa për referim amator, shkruan Transferimet.com.

Kjo protestë që do të mbahet për 12 minuta vjen pas vendimeve arbitrat e që janë dhënë në dëm të Barcelonës në disa ndeshje.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.