Tjetër tragjedi në futboll, vdesin 17 tifozë e lëndohen 76 të tjerë

57

Ka ndodhur një tjetër tragjedi të premtën mbrëma ku 17 persona kanë vdekur ndërsa 76 të tjerë janë lënduar.

Njerëzit shtypën njëri tjetrin, duke shkaktuar lëndime të mëdha , por edhe vdekjen, thuhet në raportin e spitalit.

Rrëmuja ndodhi në ndeshjen mes Santa Rita de Cassia dhe Recreativo de Libolo në Stadiumin ‘4 Janari’ në qytetin verior të Angolës, Uige.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.