Trajneri i Serie A pretendenti kryesor për zëvendësuesin e Wenger?

78

Arsenal ende nuk i ka ofruar kontratë të re trajnerit të tyre Arsene Wenger, kontrata aktuale e të cilit përfundon në fund të këtij sezoni. Disa top menaxher kanë qenë të lidhur me postin e Arsenal e veçanërisht Allegri dhe Jardim.

Sipas Sport Mediaset, megjithatë, do të jetë edhe një kandidat i fortë për të zëvendësuar Wenger te Arsenal për sezonin 2017/18. Mediumet italiane raportojnë trajneri i AS Roma, është trajneri potencial i ardhshëm i Arsenal, përcjellë Transferimet.com

Kontrata e teknikut italian gjithashtu përfundon në fund të sezonit dhe nuk ka ende marrëveshje mes tij dhe klubit./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.