Tre yjet që priten të zëvendësojn Morata-n dhe Benzeman te Reali

243

Real Madrid ka vendosur që të largoj dyshen sulmuese, Alvaro Morata dhe Karim Benzema nga Santiago Bernabeu.

Lista që pritet të zëvendësoj këtë dyshe janë Pierre-Emerick Aubameyang, Sergio Aguero dhe Paulo Dybala, shkruan “Transfermet.com”

Aguero nuk është i kënaqur tek City pas transferimit të Gabriel Jesus i cili është duke kaluar një super formë dhe duke lënë argjentinasin në bankë rezerv.

Aubameyang ka deklaruar publikisht se ëndrra e tij është që një ditë të luaj për Real Madrid.

Paulo Dyabala i cili kërkohet edhe nga Barcelona, Florentino Perez do të bëjë gjithçka që të sjellë atë në Santiago Bernabeu./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.