United pas mbrojtësit francez

78

Manchester United do të luftojë me RB Leipzig për nënshkrimin me francezin, Dayot Upamecano, raporton The Sun.

Mbrojtësi i Red Bull Salzburg, 18 vjeçar, vlerësohet deri në 7 milion funte dhe kërkohet nga disa klube në Evropë, por RB Leipzig janë favoritët, transmeton Transferimet.com

Jose Mourinho pritet të bëjë ofertë për mbrojtësin, por më shumë përparësi do të ketë Leipzig – e cila ka të njejtët pronarë me klubin austriak, Red Bull Salzburg./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.