Villa: Nuk mendoj për Premier Leaguen

11

David Villa ka thënë se nuk një kalim në Premier League nuk e ka menduar se mund të ndodh në karrierën e tij.

Ai është zgjedhur MVP në kampionatin amerikan, ku ka mposhtur rivalët Wright-Philips dhe Sacha Kljestan.

Ish-sulmuesi i Barcelonës këtë edicion ka shënuar 223 gola në 33 paraqitje dhe ka konfirmuar se është më shumë se kurrë i koncentruar në karrierën e tij me New York.

“Kam pasur mundësinë në të kaluarën, por nuk është se e kam Premier League në planet e mia. E dua shumë këtë ligë, e shikoj dhe më emocionojnë shumë ndeshjet aty”.

“Është një nga ligat më të forta në botë. e kisha mundësinë të shkoja, por tash se kam as në mendje. Ndjehem mirë në New York City dhe do të qëndrojë këtu”, ka thënë Villa.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.