“Wenger do të largohet nga Arsenal”

35

Ian Wright pret që Arsene Wenger të largohet nga Arsenali në fund të këtij sezoni, sapo kontrata e tij të skadojë.

Francezi ende mund të vazhdojë qëndrimin e tij në Arsenal me një marrëveshje të re, mirëpo ka thashetheme se ai do të largohet nga klubi në të cilin erdhi para 20 vitesh.

Në Angli po raportohet se Arsenali tashmë ka bërë një listë të suksesorëve potencialë të Wenger, ku përfshihet Massimiliano Allegri i Juventusit dhe Thomas Tuchel i Borussia Dortmund, shkruan Goal.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.