Wenger u përgjigjet tifozëve

60

Trajneri francez u ka thënë tifozëve të skuadrës londineze që të ndjekin shembullin e tifozëve të Tottenhamit.

“Nuk është në rregull që të mërkurën të jesh tifoz i klubit e të shtunën të mos jesh, Tifozët tanë duhet ta ndjekin shembullin e tifozëve të Tottenhamit që e mbështesin skuadrën në çdo ndeshja, pa marr parasysh rezultateve”, ka thënë Wenger.

“Ne po përballemi me skuadra të mëdha si Manchester United, City, Liverpool,… që kanë histori në klub dhe që po luftojnë që disa vite për rezultate të mira, ndërsa ne me pak punë kemi qenë dhe jemi gjithnjë konkurrentë për titull”, ka shtuar trajneri francez.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.