Witsel befason të gjithë me këtë deklaratë!

1038

Axel Witsel nuk është pishman që u transferua në Kinë edhe pse refuzoi transferimin te skuadra italiane, Juventus.

Sipas belgut kjo ishte zgjedhja ideale, transferimi i tij te Tianjin Quanjian, transmeton “Transferimet.com”.

“Njerëzit mund të shkruajnë çfarë të duan, por kjo ishte e zgjedhja ime ideale të transferohem në Kinë. Nuk kisha dyshime të zgjedhja Tianjin Quanjian apo Juventus pasi e dëshiroja transferimin në Kinë.”

“Jam i lumtur që jam te kjo skuadër dhe gjithmonë do të jap më të mirën time.”, tha Witsel./Transferimet.com/

 


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.