Xhaka lavdëron këtë sulmues

95

Mesfushori shqiptar, Granit Xhaka ka zbuluar që Alexis Sanchez është një shembull në Arsenal.

Reprezentuesi kilian ka shkëlqyer këtë sezon tek skuadra e trajnerit Arsene Wenger duke shënuar 19 gola brenda 32 paraqitjeve në të gjitha kompeticionet.

Sulmuesi ka bërë gjithashtu 16 asistime, dy herë më shumë se secili lojtarë në Arsenal.

“Mendoj dhe dua ta them që Alexis është një shembull i madh”, tha Xhaka për faqen zyrtare të klubit. “Arsyeja kryesore është sepse ai gjithmonë jep më të mirën gjatë stërvitjeve dhe në ndeshje”

“Mendoj se qëndrimi i tillë dhe forma e tij është diçka që lojtarët e rinj mund të mësojnë shumë”

Xhaka mund të rikthehet nga suspendimi për Arsenalin në ndeshjen në Ligë të Kampionëve sonte kundër Bayern Munichut.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.