Ylli i Manchester United drejt largimit ! Shokon me skuadrën e re

57

Daley Blind është bërë shënjestër nga Fenerbahce dhe Galatasaray, transmeton orainfo.

Holandezi , 27 vjeç, arriti në Old Trafford nga gjigandët holandezë Ajax për vetëm nën 14 milionë funte tre vjet më parë.

Dhe që atëherë ai ka grumbulluar 131 paraqitje të ekipit të parë për Djajtë e Kuq, katër prej të cilëve kanë ardhur në Premier Ligë këtë sezon.

Raportet e fundit sugjerojnë se atij mund t’i ofrohet mundësia të largohet nga Anglia për Turqinë kur afati i transferimit të rihapet në janar.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.