Zbulohen katër kandidatët për të zëvendësuar Allegrin

143

Dje, Calciomercato ekskluzivisht raportoi se Juventus dhe Max Allegri do të përfundojnë bashkëpunimin në fund të sezonit. Kontrata e italianit skadon në qershor të vitit 2018, por trajneri ka informuar klubin për dëshirën e largimit para përfundimit të kontratës.

Juventus janë pajtuar me kërkesat e trajnerit dhe tani kanë filluar të hetojnë për kandidatët të cilët mund ta fitojnë postin e Zonjës së Vjetër në vend të Allegri-t për sezonin 2017/18, transmeton Transferimet.com

Më të veçuarit, janë katër kandidatë, të cilët janë: Paulo Sosa (Fiorentina), Luciano Spalletti (Roma), Jardim (Monaco) dhe Diego Simeone (Atletico Madrid)./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.