ZYRTARE: Kjo skuadër i dhuron një sulmues Chapecoenses

26

Wellington Paulista i është bashkuar në formë huazimi Chapecoenses.

Fluminense i ka dhuruar sulmuesin e tyre skuadrës braziliane, e cila pësoi aksident ajror duke humbur pjesën me të madhe të futbollistëve.

Wellington Paulista do të jetë pjesë e Chapecoensese deri në dhjetor të vitit 2017.

Ndërkohë, presidenti i klubit të Chapecoenses, Plinio David de Nes Filho, e ka pranuar trofeun gjatë shortit për viti 2017 për garat e Copa Sudamericana dhe asaj Libertadores.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.