ZYRTARE: Largohet nga Sunderland, transferohet te Sporting

105

Lojtari i Sunderland, Sebastian Coates ka nënshkruar me Sporting Lisbon në mënyrë permanente.

26 vjeçari u transferua nga Liverpool në sezonin e 2015/16 tek Sunderland për 3 milion paund, njofton Transferimet.com.

Mbrojtësi është huazuar në janarin e sezonit 2015/16 tek skuadra e Sporting-ut me të drejtë blerje dhe tani atë kanë blerë kartonin e plotë./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.