ZYRTARE: Lojtari i njohur transferohet në Kinë

111

Cheick Tiote e ka kompletuar transferimin e tij te skuadra kineze Beijing BG nga Newcastle.

30 vjeçari kishte kontratë edhe katër muaj me skuadrën angleze, por vendosi të largohet pasi dëshironte një sfidë të re, njofton Transferimet.com.

Tiote kishte oferta nga Premier League dhe Sporting Gijon, por ai vendosi të transferohet në Kinë./Transferimet.com/


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.