ZYRTARE: Pensionohet nga futbolli ish lojtari i Bayern Munchen

76

I ka dhene fund karrieres ylli i Ukraines dhe Bayern Munchen’it, Anatoliy Tymoshchuk ne moshen 37 vjecare duke e lene keshtu futbollin me shume suksese. Ai se fundi luajti per ekipin Kazak, FC Kairat. Sukseset dhe momentet me te mira i kaloj tek Bayern Munchen dhe Zenit.

Ne gjithe karrieren e tij ai ka fituar gjithsej 21 trofe, ku ne mes tyre Ligen e Kampioneve dhe Europa League’n (2 here).

Tymoschuk le futbollin pas 533 ndeshjeve si profesionit ku dhe ka shenuar 64 gola.


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.