ZYRTARE: Van Damme nënshkruan me La Galaxy

35

Mbrojtësi veteran i La Galaxy, r Jelle Van Damme ka nënshkruar kontratë të re që do e mbaj atë deri në fund të sezonit.

33 vjeçari u transferua te La Galaxy sezonin e kaluar dhe regjistroi një nga vitet më të mira pasi është nominuar si mbrojtësi i vitit 2016, njofton Transferimet.com.

“Jelle është një lojtar me përvojë të madhe dhe kjo është një nga arsyejet pse ne i kemi vazhduar kontratën atij, Ne kemi shumë besim tek ai. Jelle është një lojtar i fuqishëm dhe më një nga mbrojtësit më të mirë në MLS,”, tha menaxheri Pete Vagenas./Transferimet.com/ 


Na ndiqni në Facebook për lajmet e fundit.